NOA TERITAMINE – KUIDAS SEDA ÕIGESTI TEHA?

NOA TERITAMINE – KUIDAS SEDA ÕIGESTI TEHA?

Ilmselt oleme me kõik olnud olukorras, kus kirume, miks nuga nüri on? Tegemist on täiesti normaalse nähtusega, et kasutades pidevalt ühte ja sama nuga see ajapikku muutub lihtsalt nüridaks. Õnneks on olemas erinevad vahendid, millega on võimalik noa teravus jälle taastada. Noa teritamine võib tunduda algselt tüsilik ja keerukas protsess, kuid samas ei pea te ostma uut nuga. Kui olete ühe korra hakkama saanud, siis saate seda oskust kasutada ka järgnevatel kordadel või teiste nugadega. Järgnevalt vaatamegi, kuidas võiks välja näha noa teritamine ning milliseid vahendeid selleks vaja läheb. Erinevad teritajad ja teritustehnikad vajavad erinevat oskuste taset, ning kõike ei ole kahjuks mõistlik iseseisvalt koduste vahenditega teritada.

Terituskivid ja nende erinevused

Tegemist on kõige klassikalisema, kuid ühtlasi ka nii öelda lollikindla viisiga. Terituskivi valmistatakse ette, ning peale seda tuleb mängu noa teritamine. Käsitsi töödeldakse noatera seni kaua, kuni saadakse soovitud tulemus. Loomulikult on vahepeal võimalik proovida, kas olete juba piisavalt teritanud või on vajalik tera edasi töödelda. Järgnevalt anname põgusa ülevaate erinevatest kividest, mille abil on võimalik nuga teritada.

  • Luisk – selle kivi puhul on tegemist sellise kiviga, mille leiab iga inimene ilmselt enda vanaisa kuurist või kodust. Tegemist on ühe enamlevinud viisiga, kuidas nuga lihtsalt, kuid samas ajamahukalt enda teravuse taastaks. Lõpptulemus ei ole küll kõige kvaliteetsem, kuid tavalise kasutaja jaoks on see kindlasti väärt abiline.
  • Teemantkivi – algselt võib nime põhjal aimata, et tegemist on päris teemantiga, kuid reaalsuses on terituskivi pind kaetud teemanti tükkidega. Selle toote eelis on see, et kogu protsess võtab vähe aega ning tulemus on hea. Negatiivse poole pealt peab välja tooma kindlasti selle algse ostuhinna, mis on oluliselt kõrgem, kui teistel. Kui aga ei ole soovi investeerida tootesse, mida väga tihti vaja ei lähe on alati võimalik soetada ka Lamarti LT2058, mis hõlmab endas ka ühe osana teemantkivi, tera ettevalmistamiseks.
  • Keraamiline kivi – kindlasti on tegemist selles nimekirjas kõige keerukama vahendiga, millega enda nuga teritada. Kui teritaja jõud on liiga suur, siis see ei terita korrektselt, ning kui liiga pehme, siis te lihtsalt lõhute teritaja ära ja noa teritamine jääb pooleli. Selle kivi puhul peab olema teil keskmisest suurem kogemus nugade teritamisel ja ühtlasi ka kivi hooldamisel. Lihtsus peitub aga AEG MSS5572 tootes, saate kasutada elektrilist teritajat, ning ei pea muretsema üleliia hoolduse pärast.
  • Naturaalne kivi – parim terituskivi, mida on võimalik osta, kuid ühtlasi on ka hind väga kallis. Sobiv kivim kaevandatakse Jaapnis ja paljud kaevandused on suletud, mis tõttu on nõudlus suur ja pakkumine väike. Paljud inimesed on loobunud selle teritaja kasutamisest, kuna see ei ole seda enam lihtsalt väärt. Loomulikult kaasneb seda teritajat kasutades ka kõrge kvaliteet, kuid pidevalt kerkiv hind ja konkureerivad tooted määravad ära kasutuse. Näiteks on meie e-poest võimalik leida endale sobilik noateritaja väga mõistliku, kui mitte öelda odava hinnaga. See aga jääb juba igaühe enda otsustada, millist toodet ta eelistab ja endale soetada soovib.

Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!